Korana Virüs Sebebiyle Ertelenen Ligler

Hepimizin bildiği gibi tüm dünya üzerinde etkili olan bir hastalık olan Korana dünyadaki yaşamı olumsuz etkilemiştir. Çinde ortaya çıkan ve hızlı bir şekilde dünyaya yayılan Korana 10.000‘e yakın insan hayatını kaybetmiş 100.000 binden fazla kişi hastalığa yakalanmıştır. Büyük can kayıpları yaşanan İtalya, Çin, Güney Kore, İran,İspanya gibi ülkelerde sıkı tedbirler almış hatta sokağa çıkma yasağı ilan etmişlerdir. Korana adıyla bilinen Covid-19 tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkilediği gibi spor müsabakalarını da aksatmıştır. Hal böyle olunca spor ve bahis severler Korana Virüs Sebebiyle Ertelenen Ligler hangileri merak etmilşlerdir. Biz sizler için Korana Virüs Sebebiyle Ertelenen Ligler hangileri, ?, Şampiyonlar ligi ve Avrupa ligleri ertelendi mi ? tüm bunların cevaplarını yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Korona Sebebiyle Ertelenen Ligler

Günlük hayatı olumsuz bir şekilde etkilen Korona Adete korku filmlerindeki gibi Dünya üzerinde etkili olmuştur. Tüm dünya Koronaya karşı bazı tedbirler almıştır. Tüm dünya ülkeleri koronaya karşı ülke giriş çıkışlarına bile kısıtlama getirmişlerdir. Yakın zamanda ülkemizde de görülen Korana tüm hayatı kısıtladığı gibi spor müsabakalarında da ertelenmesine sebep olmuştur. Korona virüs’ten korunmak için kalabalık yerlerde bulunmamak hatta acil olmadığı sürece evimizden çıkmamamız gibi önlemler almamamız söylendi hal böyle olunca spor müsabakaları da Korona’dan nasibi almış ve ertelenmiştir. Başta şampiyonlar ligi ve Avrupa ligi ertelenmiştir. UEFA Avrupa Ligi final maçı 24 Haziran 2020, UEFA Şampiyonlar Ligi final maçı 27 Haziran 2020 tarihine alındı. UEFA Şampiyonlar Ligi final maçı İstanbul’da Atatürk Olimpiyat stadında oynanacak.

 Korana Virüs Sebebiyle Ertelenen Ligler şu şekildedir; İngiltere Premier Lig (4 Nisan’a kadar), Almanya Bundesliga (2 Nisan’a kadar), Fransa Ligue 1 (Belirsiz süre), Serie A (Belirsiz süre), La Liga (2 hafta ), Yunanistan Süper Ligi (Belirsiz süre), CONCACAF tüm organizasyonları , Afrika Uluslar Kupası Elemeleri , FIBA organizasyonları , Formula 1 (Avustralya, Bahreyn ve Vietnam), MotoGP (ABD, Katar, Tayland ve Arjantin yarışları ), Libertadores (Mart ayı boyunca), Hollanda Eredivisie (31 Mart’a kadar), Belçika Pro League (3 Nisan’a kadar), Portekiz Süper Ligi (Belirsiz süre) , NBA (Belirsiz süre), NCAA (Belirsiz süre), Euroleague (11 Nisan’a kadar), EuroCup (Belirsiz süre), FIBA’ya basketbol ligleri (Belirsiz süre), MLS (Belirsiz süre), NHL (Belirsiz süre), MLB (Belirsiz süre), ATP (Erkekler Tenisi) (6 hafta ), WTA (Kadınlar Tenisi) Charleston Open ve Miami Open, Londra Maratonu (4 Ekim’e ), Boston Maratonu (Eylül ayına ), Dünya Salon Atletizm Şampiyonası (19-21 Mart 2021’e , FIVB Voleybol Uluslar Ligi (Tokyo 2020 sonrasına ) ertelenmiştir. Ülkemizde ise Süper lig maçları bugüne kadar ertelenmemişken bugün alınan karar ile tüm liglerin ertelenmesine karar verilmiştir.

18.03.2019

Korana Virüs Sebebiyle Ertelenen Ligler
4.3 (86.67%) 3 votes

Tagged with: